Načítám Akce

4. 4. 2024 až 28. 5. 2024
Ateliér Viridian
„Zachraňme psy!“
Ateliér Viridian je zde pro vás  už od roku 1997 a byl první v naší republice, kdo nabídl kurzy kresby a malby dospělým zájemcům.  Každým rokem přináší inspirující výuku nejen začínajícím výtvarníkům, ale i těm, kteří ve Viridianu tvoří  dlouhodobě.
Kolektivní výstavou „Zachraňme psy!“ apelují malíři z Viridianu na veřejnost, aby nebyla lhostejná vůči týrání psů v množírnách a týrání zvířat  všeobecně. Výstava také vybízí, aby si lidé raději adoptovali psy z útulků, než kupovali psy bez průkazu původu, protože právě takoví psi bývají často produktem množíren. Výstava putuje už od roku 2017 a všude, kde byla vystavena, vzbuzuje veliký zájem veřejnosti a dokonce zvyšuje počet adoptovaných psů z útulků. Výstava vyprovokovala i zájem médií o problematiku množíren a přispěla k přípravě nového zákona o týrání zvířat.
Obrázky budou vystaveny v minigalerii na schodišti a ve studovně.
Otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá: 8:00 – 18:00 hodin
                                                  St: zavřeno
                                                  So: 8:00 – 12.00 hodin
Vstupné: zdarma