Výdejní a návratový box

Výdejní box: VERBISBOX

Nestihnete si vyzvednout objednané knihy v otevírací době knihovny? Máme pro vás řešení. Můžete si je vyzvednout v našem samoobslužném výdejním boxu.

Služba je určena pro čtenáře s platnou registrací. Knihy, či jiné dokumenty, je nutné si předem objednat prostřednictvím čtenářského konta. U vybraného titulu stačí zvolit možnost „získej“ a „odložení do boxu“. Na připravení knih do boxu má knihovna 3 pracovní dny. Jakmile budou tituly připraveny k vyzvednutí, přijde uživateli informační SMS nebo e-mail. Objednávku je nutné z boxu vyzvednout do 5 dnů.

Do boxu není možné objednávat stolní hry, brožury a dokumenty určené pouze k prezenční výpůjčce. Výdejní box je umístěn před budovou knihovny, hned vedle návratového boxu a je přístupný 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Box funguje na stejném principu jako ostatní výdejní boxy. Na číselné obrazovce zadáte šestimístný kód, který vám přišel v informační SMS či v e-mailu a potvrďte tlačítkem OK. Poté se automaticky otevře schránka, ve které je uložena vybraná kniha. Po otevření schránky si všechny dokumenty vyzvedněte a dvířka zavřete. Výdejní box neslouží k vracení dokumentů.

Poplatky: Tato služba je pro naše čtenáře zcela zdarma.
V případě opakovaného nevyzvednutí knih, nebude služba poskytována.

Návratový box:

Vracení knih pomocí návratového boxu.
Do návratového boxu umístěného před budovou Městské knihovny můžete vkládat knihy nebo časopisy zapůjčené v knihovně. Dokumenty pouze vhodíte. My je odečteme z vašeho čtenářského konta pomocí vlepených kódů. Návratový box neslouží pro odkládání jiných než zapůjčených knih.