Načítám Akce

18 března - 15:00 - 16:30

18. 3. 2024 15:00 hodin
Tříměsíční kurz tvůrčího psaní s Lenkou Pastorčákovou

(Jak napsat povídku, novelu či román)
Jen talent nestačí. I tvůrčí psaní je řemeslo, které má svá pravidla. Pokud je chcete porušovat, klidně, ale vědomě!
Chcete psát povídky, novely nebo romány? V teoretické části se dozvíte, jak a čím začít, jak zvolit téma, vypracovat námět, udělat rešerše, jakou vypravěčskou perspektivu zvolit, co je pravidlo tří dějství, jak vybudovat kvalitní postavu, jak psát dialogy/monology,…
V praktické části získané vědomosti uplatníte v konkrétních textech a dostanete zpětnou vazbu. Čeká vás také celá řada cvičení, her a soutěží zaměřených na rozšiřování slovní zásoby či prohlubování kreativity.
Organizační informace:
Organizátorka a lektorka:
Lenka Pastorčáková, hostující lektoři z řad spisovatelů, novinářů či scenáristů
Kdy a kde: V Městské knihovně Orlová, od 4. března 2024, každé pondělí od 15:00 do 16:30 hodin
                   Kurz bude tříměsíční, tedy od března do května.
Celková cena: 1000 Kč (nejúspěšnějšímu absolventovi bude zápisné vráceno v plné výši!)
Kapacita kurzu je omezená, přednost proto mají děti a mládež od 13 do 18 let, ale po dohodě
s lektorkou je možné udělat výjimku (dotazy posílejte na lenka.pastorcakova@centrum.cz)
Přednáškový sál – Městská knihovna Orlová (2. patro).

Datum:
18 března