Senior Point

Senior Point Orlová

V Městské knihovně Orlová je od 31. ledna 2020 otevřen Senior Point, který slouží jako kontaktní místo pro seniory, ve kterém vyškolený pracovník pomáhá klientovi nalézt odpovědi na jeho dotazy, vyhledává mu potřebné kontakty a informace. Na místě jsou k dispozici informační materiály partnerů a periodika ke čtení. Ve spolupráci s Městskou knihovnou jsou pořádány přednášky a besedy, je zde možná registrace do slevové sítě Senior Pas a mnoho dalšího. Senior Point sídlí v přednáškovém sále knihovny. Pracovnice jsou Vám k dispozici každé pondělí a pátek od 8:00 do 12:00 hodin. V případě uzavření knihovny funguje Senior Point pouze v online režimu na emailu orlova@seniorpointy.cz a nebo na telefonním čísle 773 743 025. Veškeré služby jsou bezplatné. Senior Point byl zřízen za podpory Moravskoslezského kraje.

Služby kontaktního místa

  • Přístup na internet
  • Přednášky a besedy
  • Sociální poradenství
  • Základní poradenství
  • Nabídka volnočasových aktivit
  • Registrace do projektu Senior Pas
  • Bezplatná právní poradna (na objednání)
  • Bezplatná bytová poradna (na objednání)

Odborné konzultace probíhají v otvírací době pobočky elektronickou formou

Veškeré služby, které našim klientům nabízíme, jsou zdarma. Pokud zajišťujeme činnost pro naše partnery, mohou být některé aktivity zpoplatněny (např. příspěvek na rukodělné aktivity nebo spoluúčast při společném výletu). Naše činnost je hrazena z dotací jednotlivých subjektů (kraje, města, místní organizace) a našich dalších aktivit.

Na každém Senior Pointu je k dispozici jeden počítač s přístupem na internet a možností tisku, kopírování. Tento počítač je volně přístupný pro seniory. Počítač slouží k vyřízení e-mailů, dohledání informací, čtení zpráv apod. Neslouží k promítání filmů ani dlouhodobé práci.

Aktuality

Abeceda vzdělávání pro seniory s Českou spořitelnou

Držte krok s dobou, využívejte moderní technologie 
Tento seriál se zaměřuje na edukaci používání mobilních telefonů, využívání aplikací, vyhledávání na internetu, psaní zpráv s přáteli aj. Seriál poběží do srpna a každých 14 dní se senioři mohou těšit na zajímavá vzdělávací videa, která jim usnadní používání mobilního telefonu. Vyzkoušejte videonávody.
 
 

Hurá televize

Nekomerční internetová televize určená především pro seniory. Každý pátek. Od rána po celý den. Bez reklam a zdarma.

 

Provoz Senior Pointu v roce 2021

I v letošním roce 2021 je v Městské knihovně Orlová v provozu Senior Point. Projekt finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Senior Point je pro Vás otevřen v pondělí a pátek od 8:00 do 12:00 hodin. Momentálně fungujeme pouze v online režimu na emailu orlova@seniorpointy.cz a nebo na telefonním čísle 773 743 025.

 
 

Registrace k očkování

Registrace k očkování
Nemáte přístup k internetu? Potřebujete pomoc s registrací k očkování? Zavolejte nebo nás navštivte v Městské knihovně Orlová.

OSOBNĚ ve studovně Městské knihovny Orlová
                    (s sebou mobilní telefon a průkaz pojištěnce)
TELEFONICKY na čísle 596 511 306 nebo 773 743 025

Po, Út, Čt, Pá 8:00 – 12:00 a 13:00 – 15:30 hodin. Ve středu zavřeno.

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: registrace.mzcr.cz (nebo: crs.uzis.cz). V případě, že je vám více než 70 a 80 let a jste imobilní, kontaktujte svého praktického lékaře. Máte tak výjimku z registrace přes Centrální rezervační systém, praktik se s vámi individuálně domluví, jak pro vás očkování zajistit.

Pokud je bezprostředně po vaší registraci kapacita vámi vybraného očkovacího místa již naplněna, využijte v následujících dnech pro rezervaci termínu očkování odkaz: reservatic.com/ockovani.
Volné kapacity jsou aktualizovány jednou za 24 hodin, pro rezervaci je třeba mít k dispozici kód PIN2, který jste obdrželi při registraci.

Oficiální web

Probíhající akce