Senior Point

Senior Point Orlová

V Městské knihovně Orlová je od 31. ledna 2020 otevřen Senior Point, který slouží jako kontaktní místo pro seniory, ve kterém vyškolený pracovník pomáhá klientovi nalézt odpovědi na jeho dotazy, vyhledává mu potřebné kontakty a informace. Na místě jsou k dispozici informační materiály partnerů a periodika ke čtení. Ve spolupráci s Městskou knihovnou jsou pořádány přednášky a besedy, je zde možná registrace do slevové sítě Senior Pas a mnoho dalšího. Senior Point sídlí v přednáškovém sále knihovny. Pracovnice jsou Vám k dispozici každé pondělí a pátek od 8:00 do 12:00 hodin. V případě uzavření knihovny funguje Senior Point pouze v online režimu na emailu orlova@seniorpointy.cz a nebo na telefonním čísle 773 743 025. Veškeré služby jsou bezplatné. Senior Point byl zřízen za podpory Moravskoslezského kraje.

Služby kontaktního místa

  • Přístup na internet
  • Přednášky a besedy
  • Sociální poradenství
  • Základní poradenství
  • Nabídka volnočasových aktivit
  • Registrace do projektu Senior Pas
  • Bezplatná právní poradna (na objednání)
  • Bezplatná bytová poradna (na objednání)

Odborné konzultace probíhají v otvírací době pobočky elektronickou formou

Veškeré služby, které našim klientům nabízíme, jsou zdarma. Pokud zajišťujeme činnost pro naše partnery, mohou být některé aktivity zpoplatněny (např. příspěvek na rukodělné aktivity nebo spoluúčast při společném výletu). Naše činnost je hrazena z dotací jednotlivých subjektů (kraje, města, místní organizace) a našich dalších aktivit.

Na každém Senior Pointu je k dispozici jeden počítač s přístupem na internet a možností tisku, kopírování. Tento počítač je volně přístupný pro seniory. Počítač slouží k vyřízení e-mailů, dohledání informací, čtení zpráv apod. Neslouží k promítání filmů ani dlouhodobé práci.

Aktuality

Bezplatná psychologie

Bezplatná psychologie
Pro seniory v Senior Pointu
Pouze v určených termínech.
Termíny: 23. 9. a 7. 10. 2022. Další termíny v jednání. Vždy od 9:00 hodin.
Otevírací doba Senior Pointu: Po a Pá: 8:00 – 12:00 hodin                                           
Vstupné: zdarma
Informace: 773 743 025, 596 511 306, orlova@seniorpointy.cz

 

 

 

Bezplatná právní poradna


Bezplatná právní poradna
Pro seniory v Senior Pointu
Pouze v určených termínech.
Termíny: 5.9., 19.9., 3.10, 17.10, 31.10, 14.11, 28.11, 12.12. 2022.
Otevírací doba Senior Pointu: Po a Pá: 8:00 – 12:00 hodin                                           
Vstupné: zdarma
Informace: 773 743 025, 596 511 306, orlova@seniorpointy.cz

 

 

 

Hlásiče požáru a detektory CO

I letos rozdáváme v Senior Pointu hlásiče požáru a detektory CO.
Vyzvedávání hlásičů je možné pouze v provozní době Senior Pointu (po
a pá 8:00 až 12:00 hodin) po předchozí telefonické rezervaci na čísle
773 743 025. S sebou přiberte občanský průkaz, bude sepsána darovací smlouva.
Počet je omezen.

 

 

 

 

Taxík Maxík Orlová

 

 

 

 

 

 

Sborník dobré praxe

Brožura, kterou projekt Senioři v krajích MPV ČR dal v průběhu své činnosti dohromady. Jak už název napovídá, jde o sbírku dobře fungujících projektů a činností v rámci péče, ale i zábavy pro seniory, a to z jednotlivých regionů České republiky i ze zahraničí. Publikace plná nápadů je skvělou inspirací a motivací pro zájemce o sociální problematiku napříč generacemi.
Než si ho budete moci vzít do ruky a prolistovat si ho, připravili jsme pro vás jeho elektronickou podobu ke stažení či pročtení.
Najdete ji v Souborech ke stažení na webu projektu http://seniorivkrajich.mpsv.cz

 

Provoz Senior Pointu v roce 2022

I v letošním roce 2022 je v Městské knihovně Orlová v provozu Senior Point. Projekt finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Senior Point je pro Vás otevřen v pondělí a pátek od 8:00 do 12:00 hodin.

 

Abeceda vzdělávání pro seniory s Českou spořitelnou

Držte krok s dobou, využívejte moderní technologie 
Tento seriál se zaměřuje na edukaci používání mobilních telefonů, využívání aplikací, vyhledávání na internetu, psaní zpráv s přáteli aj. Seriál poběží do srpna a každých 14 dní se senioři mohou těšit na zajímavá vzdělávací videa, která jim usnadní používání mobilního telefonu. Vyzkoušejte videonávody.

 

Probíhající akce

IN.F.Obálka

Obálku do lednice neboli IN.F.Obálku si můžete nyní vyzvednout v městském informačním centru a senior pointu.
IN.F.Obálka slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.

Senior Pas

Slevová karta pro seniory. Registrace je zcela zdarma. Držiteli mohou být osoby od 55 let s trvalým bydlištěm na území České republiky. Při uplatnění slevy se musí držitel prokázat kartou Senior Pas. V opačném případě není poskytovatel povinen slevu poskytnout. Více informací o kartě najdete na www.seniorpasy.cz.

Oficiální web